CD225K100
Mfr.Part #
CD225K100
Manufacturer
WEC
Package/Case
Datasheet
Download
Description
ADJ PWR RES 100 OHM 225W CHAS MT
* Quantity
Request A Quote(RFQ)
* Contact Name:
* Company:
* E-Mail:
* Phone:
* Comment:
* Captcha:
loading...
Manufacturer :
WEC
Product Category :
Adjustable Power Resistor
Adjustment Type :
Slide
Mounting Type :
Chassis Mount
Package / Case :
Radial, 3 Lead, Tubular
Part Status :
Active
Power (Watts) :
225 W
Resistance :
100 Ohms
Termination :
Solder Lug
Tolerance :
±10%