CD17CD050DO3F
Mfr.Part #
CD17CD050DO3F
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
Package/Case
Datasheet
Download
Description
CAP MICA 5PF 0.5PF 500V RADIAL
* Quantity
Request A Quote(RFQ)
* Contact Name:
* Company:
* E-Mail:
* Phone:
* Comment:
* Captcha:
loading...
Manufacturer :
Cornell Dubilier Electronics
Product Category :
Mica and PTFE Capacitors
Capacitance :
5 pF
Dielectric Material :
Mica
Features :
RF, High Q, Low Loss
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
Radial
Part Status :
Active
Tolerance :
±0.5pF
Voltage - Rated :
500 V
Datasheets
CD17CD050DO3F
Manufacturer related products
    CAP ALUM 10000UF 20% 16V SNAP
    CAP ALUM 15000UF 20% 10V SNAP
    CAP ALUM 220UF 20% 200V RADIAL
    CAP ALUM 1000UF 20% 50V RADIAL
    CAP ALUM 4700UF 20% 16V RADIAL
Catalog related products
    CAP MICA 200PF 5% 1KV 2220
    CAP MICA 1200PF 1% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 100V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 820PF 5% 300V RADIAL