CD175K100E
Mfr.Part #
CD175K100E
Manufacturer
Ohmite
Package/Case
Datasheet
Download
Description
175W 100 OHMS CENT ADJ 10%
* Quantity
Request A Quote(RFQ)
* Contact Name:
* Company:
* E-Mail:
* Phone:
* Comment:
* Captcha:
loading...
Manufacturer :
Ohmite
Product Category :
Adjustable Power Resistor
Adjustment Type :
Slide
Mounting Type :
Brackets (not included)
Package / Case :
Radial, 3 Lead, Tubular
Part Status :
Active
Power (Watts) :
175 W
Resistance :
100 Ohms
Termination :
Solder Lug
Tolerance :
±10%